17. festival folklorne koreografije

17. festival folklorne koreografije

                                                               

17. FESTIVAL FOLKLORNE KOREOGRAFIJE 

SPLIT – 30.03.2019.

 

 

 

SLUŽBENI – NATJECATELJSKI DIO

 

 

1.

Naziv koreografije:                     SAVA VODA PROTICALA, sisačka Posavina

Autor koreografije:                     GORDAN MASLAĆ, stručni voditelj, prema kriterijima HDFKiV     

Autor glazbene obrade:            Zoran Jakunić

Izvodi:                                         KUD „HORVATI“, Horvati

Voditelji ansambla:                     Gordan Maslać, stručni voditelj, prema kriterijima HDFKiV

Voditelj glazbenog sastava:       Nikola Biondić

Voditelj pjevanja:                       Snježana Župančić Maslać

Kostimografija:                           Snježana Župančić Maslać

 

 

 

2.

Naziv koreografije:                     Od kola do promenade "MLADOST LIPA ZABALAT ĆE MOĆI",      Jezera

Autor koreografije:                     NENAD MILIN, koreograf, umjetnički voditelj, prema kriterijima HDFKiV

Autor glazbene obrade:            Danka Oreb Jajac

Izvodi:                                        KUD „KOLEDIŠĆE“, Jezera

Voditelji ansambla:                     NENAD MILIN, koreograf, umjetnički voditelj, prema kriterijima HDFKiV 

Voditelj glazbenog sastava:       Danka Oreb Jajac

Voditelj pjevanja:                       Danka Oreb Jajac   

 

 

 

3.

Naziv koreografije:                     PJEVAJ MALA, Banovina

Autor koreografije:                     SNJEŽANA SKENDEROVIĆ

Autor glazbene obrade:             Mario Kambić

Izvodi:                                        KUD „BRATINEČKO SRCE“, Bratina

Voditelji ansambla:                     Snježana Skenderović

Voditelj glazbenog sastava:       Nikola Biondić

Voditelj pjevanja:                       Mario Kambić

Kostimografija:                           Nikolina Zeman

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.

Naziv koreografije:                     "DIVOJKA JE GAROFOL GOJILA", Rapski tanac, mjesto Rab, otok     Rab

Autor koreografije:                     MARINA ROMIĆ, voditelj jadranske zone, prema kriterijima HDFKiV

                                                    IVANA BIONDIĆ, voditelj jadranske i dinarske zone, voditelj dječjeg folklora, prema kriterijima HDFKiV

Autor glazbene obrade:            Narodna

Izvodi:                                        KUD „CROATIA“, Zagreb 

Voditelji ansambla:                     Goran Knežević, selektor, umjetnički voditelj, prema kriterijima HDFKiV

Voditelj glazbenog sastava:       Ivan Blagdan

Voditelj pjevanja:                       Marina Romić, voditelj jadranske zone, prema kriterijima HDFKiV

 

 

5.

Naziv koreografije:                     NEK SE ZNADE SA KORDUNA DA SMO, Kordun

Autor koreografije:                     HRVOJE VLAŠEC, koreograf, stručni voditelj, prema kriterijima HDFKiV

Autor glazbene obrade:            Nikola Tuškan

Izvodi:                                        KUD „Sv. Ana“ Odranski Obrež

Voditelji ansambla:                     Eduard Ban, voditelj alpske i jadranske zone, prema kriterijima HDFKiV

Voditelj glazbenog sastava:       Nikola Tuškan

Voditelj pjevanja:                       Eduard Ban, voditelj alpske i jadranske zone, prema kriterijima HDFKiV

 

 

6.

Naziv koreografije:                     DUBROVAČKE KONTRADANSE, jadransko područje

Autor koreografije:                     TONĆI TADIN, koreograf, umjetnički voditelj, prema kriterijima HDFKiV

Autor glazbene obrade:            Marica Tadin i Ivan Radilović

Izvodi:                                        KUD „ANTE ZANINOVIĆ“, Kaštel Kambelovac

Voditelji ansambla:                     TONĆI TADIN, koreograf, umjetnički voditelj, prema kriterijima HDFKiV

Voditelj glazbenog sastava:       Ivan Radilović

Voditelj pjevanja:                       Marica Tadin, stručni voditelj, prema kriterijima HDFKiV

Kostimografija:                           Marica Tadin, stručni voditelj, prema kriterijima HDFKiV

 

 

7.

Naziv koreografije:                     ČUČERJE JE NAŠE SELE, sesvetsko Prigorje

Autor koreografije:                     JOSIP ŽIVKOVIĆ, stručni voditelj, koreograf, prema kriterijima HDFKV

Autor glazbene obrade:            Dražen Šoić

Izvodi:                                        H.K.P.D. „BOSILJAK“, Čučerje

Voditelji ansambla:                     Nikolina Šturlić, učitelj dječjeg folklora, prema kriterijima HDFKiV

Voditelj glazbenog sastava:       Mario Pleše

Voditelj pjevanja:                       Ambrozije Puškarić

Kostimografija:                           Valentina Gabud

 

 

 

8.

Naziv koreografije:                     DA MI JE ZNATI, otok Korčula

Autor koreografije:                     IVAN A. IVANČAN, stručni voditelj, prema kriterijima HDFKiV

Autor glazbene obrade:            Marko First

Izvodi:                                        ZAGREBAČKI FOLKLORNI ANSAMBL DR. IVANA IVANČANA, Zagreb

Voditelji ansambla:                     Stjepan Perko, selektor, umjetnički voditelj, koreograf, prema kriterijima HDFKiV

Voditelj glazbenog sastava:       Marko First

Voditelj pjevanja:                       Marko First

Kostimografija:                           Martina Rašić i Krešo Hegolj

 

 

 

9.

Naziv koreografije:                     NAMEČITE MAJKO ŠKRINJICU, zagrebačko Prigorje, sela Šestine i Mikulići

Autor koreografije:                     VLADIMIR KURAJA, koreograf, prema kriterijima HDFKiV

Autor glazbene obrade:            Marijan Makar

Izvodi:                                        VARAŽDINSKI FOLKLORNI ANSAMBL, Varaždin

Voditelji ansambla:                     Pjerino Hrvaćanin, koreograf, umjetnički voditelj, prema kriterijima HDFKiV

Voditelj glazbenog sastava:       Matija Auker

Voditelj pjevanja:                       Maja Delić

Kostimografija:                           Danica Kolak i 

                                                    Vladimir Kuraja, koreograf, prema kriterijima HDFKiV

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

REVIJALNI DIO

 

 

1.

Naziv koreografije:                     IVANJE, autorska imaginacija zagorskog običaja posvećenog slavlju ljetnog solsticija, a koji se obilježava u noći na dan Svetog Ivana Krstitelja

Autor koreografije:                    SENKA JURINA, selektor, umjetnički voditelj, koreograf, prema kriterijima HDFKiV       

Autor glazbene obrade:             Zdravko Završki

Izvodi:                                        ANSAMBL „ZABOK“

Kostimografija:                           SENKA JURINA, selektor, umjetnički voditelj, koreograf, prema kriterijima HDFKiV

Umjetnički voditelj:                    SENKA JURINA, selektor, umjetnički voditelj, koreograf, prema kriterijima HDFKiV

 

 

2.

Naziv koreografije:                     Plesne sličice iz zagrebačkih kabarea (između dva Svjetska rata)

Autor koreografije:                    GORAN KNEŽEVIĆ, koreograf i umjetnički voditelj prema kriterijima HDFKiV

Autor glazbene obrade:             Marijan Makar

Izvodi:                                        PVA Ethnotine, Zagreb

Kostimografija:                           Goran Knežević, koreograf i umjetnički voditelj, prema kriterijima HDFKiV

Umjetnički voditelj:                    GORAN KNEŽEVIĆ, umjetnički voditelj, prema kriterijima HDFKiV

 

 

3.

Naziv koreografije:                     Završno kolo iz opere Ero s onoga svijeta

Autor koreografije:                    Oskar Harmoš

Autor glazbene obrade:             Jakov Gotovac

Izvodi:                                        KUD „JEDINSTVO“, Split

Kostimografija:                           KUD Jedinstvo i HNK Split

Umjetnički voditelj:                    Mario Bešlija

 

 

 

 

 

SELEKTORI:

 

1.    Katarina Horvatović

2.    Goran Ivan Matoš

3.    Senka Jurina

                                               

Compartir:

Reflejos